Краматорчанка «врятувала» сина за 14 тисяч гривень

  • Краматорчанка «врятувала» сина за 14 тисяч гривень

Жінка стала жертвою шахраїв, які представились працівниками поліції та повідомили, що її сина притягають до кримінальної відповідальності. За даним фактом порушено кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайтво».

На мобільний телефон потерпілої надійшов дзвінок. «Поліцейський» сказав, що її син затриманий за бійку. Однак питання звільнення від кримінальної відповідальності коштує грошей, які необхідно перевести на вказаний рахунок. Збентежена матір замість того, щоб упевнитись у достовірності слів невідомого чоловіка, одразу переказала 14 000 гривень псевдо поліцейському.

Згодом з’ясувалось, що її сина ніхто не затримував і ніякого злочину він не вчиняв.

За вказаним фактом правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство», санкція статті передбачає покарання до 3-х років обмеження волі.

Поліція Краматорська застерігає: якщо вам на мобільний або міський телефон подзвонить незнайомець і представившись співробітником поліції повідомить, що ваші близькі мають проблеми з законом, то не поспішайте переводити гроші для «вирішення питання». Потрібно зробити наступне.

Перше - ви повинні з'ясувати ім'я, прізвище, посаду і звання цього «співробітника», відділ, в якому він працює. Після цього обов'язково запитайте у нього номер телефону, куди потім можна передзвонити.

Друге - коли розмова закінчиться, з'ясуйте, де знаходиться ваш родич і чи дійсно він потрапив у халепу. Якщо з якихось причин його номер телефону не відповідає або він знаходиться поза зоною доступу, зателефонуйте в поліцію за номером 102 і запитайте чи доставляли вашого родича у відділення.

Третє - якщо всі дані про ваших родичів не підтвердилися, зателефонуйте в поліцію і розкажіть про даний факт, це може допомогти знайти шахраїв.

Краматорський відділ поліції
Донецької області

Подписывайтесь на наши страницы в Facebook, Twitter

Загрузка...